اطلاعیه های علیه اعدام سالهای ۲۰۰۷/۲۰۰۸
 


Sunday, July 13, 2008

خطر اعدام قريب الوقوع فرزاد كمانگر، براي نجات جان فرزاد كمانگر متحدانه اعتراض كنيم!فرزاد كمانگر امروز ديگر اسم آشنايي نه فقط در ايران، بلكه در سراسر جهان است. يك معلم آزاديخواه و معترض در زندان جمهوري اسلامي

لحظات آخر زندگيش را ميگذراند. جمهوري جنايت اسلامي او را به اتهام فعاليت سياسي و به جرم ادامه اعتراض در درون زندان ، ميخواهد

اعدام كند. با وجود موجي از اعتراضات بين المللي و ارسال نامه هاي اعتراضي متعدد و اعتراضات وسيع جهاني، ديروز ۲۰ تيرماه، حكم اعدام او مجددا تاييد شد. هم اكنون اين حكم به اجراي احكام زندان رجايي شهر كرج ارسال شده و در حقيقت همه چيز براي اجراي حكم اعدام فرزاد كمانگر آماده شده است. مقامات زندان به فرزاد گفته اند كه بايد نامه اي نوشته و تقاضاي عفو و بخشش كند. تا كنون فرزاد كمانگر چنين نامه اي ننوشته و اعلام كرده است كه كاري نكرده تا تقاضاي بخشش كند.

جمهوري اسلامي ايران ميخواهد نشان دهد، در مقابل اعتراضات بين المللي و اعتراض مردم در ايران به احكام اعدام، بي تفاوت است و عليرغم اين موج انزجار و نفرت جهاني از قتل عمد انسانها در ايران، ميخواهد كماكان بكشد و بزند و سرپا بماند.


كميته بين المللي عليه اعدام تاييد حكم اعدام فرزاد كمانگر توسط ديوان عالي حكومت جنابت اسلامي را محكوم ميكند و از همگان دعوت ميكند كه متحدانه و فوري به اين حكم جنايتكارانه اعتراض كنند. ما نبايد بگذاريم فرزاد كمانگر را اعدام كنند. ما بايد يكبار ديگر با موجي از اعتراضات گسترده و عمومي در ايران و در دنيا نشان دهيم كه به جنايتكاران حاكم بر ايران اجازه نخواهيم داد به راحتي انسانهاي معترض و آزاديخواه را به اعدام محكوم كنند و در نهايت از آنها بخواهند كه نامه ندامت نوشته و از جنايتكاران تقاضاي عفو و بخشش كنند.


در هفته ها و روزهاي اخير، حكومت اسلامي ايران، دهها نفر را به اعدام محكوم كرده و تعداد زيادي را اعدام كرده است. جان تعداد زيادي در زندانهاي سراسر ايران در خطر است. ماشين جنايت اسلامي ، روزانه جان تعدادي را ميگيرد. در مقابل اين اعمال وحشيانه بايد بپا خاست و اعتراض كرد!


براي نجات جان فرزاد كمانگر متحدانه به پا خيزيم!


كميته بين المللي عليه اعدام

۱۱ جولاي ۲۰۰۸
Tuesday, June 10, 2008

جمهوری اسلامی قرار است روز چهارشنبه ١١ نفر را اعدام کند! همصدا و متحد علیه این اعدام ها اعتراض کنیم!نام بهنود شجاعی نوجوانی که در هنگام بازداشت تنها 17 سال داشت، تنها نامی است که از این لیست 11 نفره معلوم شده است. اعدام بهنود که قرار بود ماه گذشته اجرا شود، به دنبال اعتراضات بین المللی متوقف شده بود.

جمهوری اسلامی همچنان نوجوانانی را که زیر 18 سال سن دارند به اعدام محکوم می کند و به اعتراضات و قوانین بین المللی دفاع از حقوق کودکان کمترین توجهی نمی کند. عادل نوجوانی دیگری است که در هنگام وقوع جرم تنها 15 سال داشته است. حکم اعدام عادل برای تأیید به دفتر شاهرودی ارسال شده است. صف کودکان و نوجوانان محکوم به اعدام که در هنگام ارتکاب جرم و یا اتهام به جرم، زیر 18 سال سن داشته بسیار طولانی است. جاوید، مهیار، بهنام زارع، علی مهین ترابی، دلارا دارابی و ده ها نوجوان دیگر در زندانهای جمهوری اسلامی، شکنجه کشنده انتظار زمان اعدام را به جان می خرند. امید این نوجوانان تلاش و مبارزه مردم و فعالین جنبش اعتراضی علیه احکام اعدام است.

اما این تنها کودکان و نوجوانان نیستند که در لیست اعدامی ها قرار دارند. بزرگسالان هم در این لیست هستند که جمهوری اسلامی از آنها به عنوان "متجاوزین به عنف" نام می برد.

کمیته بین المللی علیه اعدام قویأ جمهوری اسلامی را محکوم می کند و از همگان دعوت می کند که به کمپین علیه اعدام ها در ایران بپیوندند. باید این کمپین را بیش از این گسترده تر نمود. و جمهوری اسلامی را بیش از پیش زیر فشار بین المللی و داخلی قرار داد. کمیته بین المللی علیه اعدام با تمام قوا تلاش خواهد کرد که این اعدام ها را متوقف کند.

کميته بين المللي عليه اعدام

‏‏‏‏2008‏/06‏/09

www.adpi.net

تلفن تماس : 0046704917494
فرهاد حاج میزرائی را فورأ آزاد کنید!فرهاد حاج میزرائی فعال دفاع از حقوق انسانی از جمله فعالانی است که علیه اعدام و سنگسار بختیار و ژیلا ایزدی تلاش فراوان کرد در تاریخ 23 دیماه 86 بازداشت شد و بر اساس اخبار رسید بعد از شکنجه و اذیت و آزار شدید وی، وزرات اطلاعات وی را به بند 209 زندان اوین منتقل کرده است. بند 209، بندی است که متستقیمأ زیر نظر وزرات اطلاعات اداره می شود. زندانیان که قرار است ایزوله، شکنجه و شکسته شوند در این بند نگهداری می کنند.

فرهاد زیر شدید ترین شکنجه ها قرار دارد و طبق گزارشات منتشر شده دست و کتف او در زیر شکنجه شکسته شده است. برای نجات جان فرهاد باید متحدانه وارد عمل شد. کمیته بین المللی علیه اعدام ضمن حمایت از تلاش و فعالیتهای "کمپین تلاش برای نجات جان فرهاد حاج میرزایی" مستقلأ برای آزادی فرهاد نیز تلاش خواهد کرد.

کمیته بین المللی علیه اعدام از تمامی سازمانها و گروه های مدافع حقوق انسانی و از کمیته ها، کمپین ها و فعالین دفاع از آزادی زندانیان سیاسی می خواهد که از کمپین نجات جان فرهاد حمایت کنند.


کميته بين المللي عليه اعدام

‏‏‏‏2008‏/06‏/09

www.adpi.net

تلفن تماس : 0046704917494
Thursday, May 15, 2008

خطر اعدام علي مهين ترابي را تهدید می کند!علي مهين ترابي زنداني نوجواني که بدنبال درگيري کودکانه در مدرسه اش، به هدف ميانجيگري وارد درگيري ميشود، و انبوه جمعيت متاسفانه باعث اصابت چاقويي که در جريان درگيري به دست او داده شده است، به فردي ميشود که به قتل ميرسد. علي پس از گذشت پنج سال و نيم از وقوع اين حادثه کماکان در زندان رجايي شهر است." این بخشی از اطلاعیه کمیته علیه اعدام است که در ماه گذشته تحت تیتر" براي نجات علي مهين ترابي ، به يک اقدام بين المللي دست بزنيم!" منتشر شد. کمتیه بین المللی در ماه گذشته با تماس با سازمانهای مدافع حقوق بشر بین المللی و همچنین تماس با مقامات پارلمان اروپا و نمایندگان وزرات امور خارجه کشور سوﺋد، تلاش کرده است که با یک فشار بین المللی جمهوری اسلامی را وادار به توقف حکم اعدام علی و دیگر نوجوانانی که حکم اعدام گرفته اند، بکند.


بنا بر اخباری که به دست ما رسیده است، قوه قضاییه در حال بررسی ارسال حکم علی به بخش اجرای احکام دادگستری است. همچنین خبرهای تأیید نشده ای توسط بعضی خبرگزاریهای بین المللی مبنی بر ارسال حکم علی منتشر شده است. در هر حالت، خطر اعدام علی جوان را تهدید می کند. برای نجات علی و کودکان و نوجوانانی چون علی باید متحدانه به میدان بیاییم.


علی در گوشه زندان با نوشته ها و شعرهایش عشق به زندگی را فریاد می کند. او در گوشه ای از یکی از شعرهایش می گوید:

جویباری از چشم هایم جاری می شود.

مرگ لالایی می خواند، صدای خاموشش را می شنوم .

ضربه های قلبم یکی یکی خاموش می شوند.

لحظه های غم انگیز زندگی ام از چهاردهمین روز بهمن سال ۸۱ شروع شد.


به ياري علي مهين ترابي برخيزيم. کمک کنيد علي را از اعدام نجات دهيم!کميته بين المللي عليه اعدام

‏‏‏‏‏2008‏/05‏/13

www.adpi.net

تلفن تماس : 0046704917494
Friday, April 25, 2008

اعدام ها را متوقف کنید!جمهوری اسلامی چوبه های دار را در زندان ها برپا داشته است!بعد از یک دوره اعدام های علنی در خیابانها و میادین شهرهای ایران اینک جمهوری اسلامی اعدام ها را در زندانها اجرا می کند. در تابستان سال گذشته جمهوری اسلام ده ها زندانی را به طور علنی اعدام کرد و با وقاحت عکس و فیلم آن را پخش کرد. اعتراضات گسترده ای در ایران و سراسر جهان سازمان داده شد که در نهایت جمهوری اسلامی را وادار کرد که بساط اعدام و حلق آویز کردن مردم را از خیابان ها جمع کند. اما همه به روشنی می دانستند که جمهوری اسلامی به روش ضد انسانی خود و اعدام زندانیان ادامه خواهد داد. بر اساس اخبار منتشر شده در هفته گذشته جمهوری اسلامی 4 زندانی را در محوطه زندان کرمان به دار آویخت. همچنین یک مرد در زندان اصفهان اعدام شد. بر اساس اخباری که به دست ما رسیده است تعداد اعدام شده گان هفته پیش توسط جمهوری اسلامی به 11 نفر می رسد.


روزنامه های جمهوری اسلامی طی خبری اعلام داشتند که هفت جوان بین سن 22 تا 27 سال صبح روز چهارشیبه 23 آوریل اعدام خواهند شد. این ها جوانانی هستندکه قربانی شرایط اجتماعی نابرابر و قوانیین ضد انسانی جمهوری اسلامی هستند. بطور نمونه یکی از این اعدامیان، جوانی است که به خاطر توهین یک بسیجی حزب اللهی به پدرش به وی حمله می کند و بسیجی در طی درگیری کشته می شود.


اعدام ها در ایران باید فورأ متوقف شود. جمهور ی اسلامی را باید با اعتراضات جهانی و وسیع به عقب راند. کمیته بین المللی علیه اعدام از جهانیان، مردم مترقی، فعالین دفاع از حقوق انسان و مخالفین مجازات اعدام می خواهد که صدای اعتراض خود را علیه اعدام ها در ایران توسط جمهوری اسلامی بلند کند. باید قانون ضد انسانی اعدام در جهان و ایران لغو شود. کمیته بین المللی با تمامی قدرت تلاش می کند که اعدام ها متوقف و مجازات اعدام برای همیشه لغو شود.


کميته بين المللي عليه اعدام

‏‏‏‏2008‏/04‏/23

www.adpi.net

تلفن تماس : 0046704917494
Monday, April 21, 2008

جمهوري اسلامي ايران قصد اعدام چندين نفر در روز ۱۵ ارديبهشت را داردطبق اخباري که به کميته بين المللي عليه اعدام رسيده است جمهوري اسلامي ايران قصد دارد در زندان رجايي شهر اوين و زندان اهواز تعدادي را در دو هفته آينده اعدام کند.

در زندان رجايي شهر به آمنه عبدالله زاده خبر داده اند که روز ۱۵ ارديبهشت اعدام خواهد شد . همچنين به مجيد مجدم در زندان اهواز خبر اجراي حکم اعدام وي در روز ۱۵ ارديبهشت را داده اند . مجيد مجدم ۱۷ ساله بود که بهمراه آمنه عندالله زاده و پسر آمنه٬ آرش آزاده به اتهام قتل دستگير ميشوند. اکنون ۷ سال است که اين سه نفر به اتهام قتل يک نفر در زندان بسر ميبرند و قرار است بزودي دو نفر يعني آمنه عبدالله زاده و مجيد مجدم اعدام شوند. همچنين اخبار حاکي از اين است که تعداد کساينکه قرار است اعدام شوند٬ بسيار بيشتر از اينها است و بزودي اسامي اين افراد به دست ما خواهد رسيد.

کميته بين المللي عليه اعدام براي نجات اين دو نفر مجموعه اقداماتي را آغاز کرده و از همگان دعوت ميکند که به اين احکام اعتراض کنند.

به جمهوري جنايت اسلامي اعتراض کنيد و مانع اجراي احکام اعدام شويد.


کميته بين المللي عليه اعدام

‏‏‏‏2008/04/20

www.adpi.net

تلفن تماس : 0046704917494
Wednesday, April 16, 2008

جمهوري اسلامي ايران در رده دوم اعدامها در جهانمردم به اشکال مختلف عليه اين جنايات مبارزه ميکنند.در حاليکه سازمان عفو بين الملل از شدت گرفتن احکام و اجراي اعدامها در ايران سخن گفته و اعلام کرد که بطور متوسط جمهوري اسلامي ايران در هفته ٢۴ نفر را اعدام ميکند و احکام اعدام بيشماري را اعلام ميکند، در ايران روز يکشنبه ١٣ آوريل يک واقعه در صحنه اجراي مراسم اعدام، همگان را تکان داد.

يکسال قبل در تهران پسر جوان ١٧ ساله اي به اسم شاهين در جريان يک زد و خورد بين نوجوانان به دست کمال به قتل ميرسد. جمهوري اسلامي ايران فورا کمال را دستگير و مقدمات قتل او را فراهم ميکند. کمال توسط جنايتکاران حرفه اي حاکم بر ايران به اعدام محکوم شده و روز يکشنبه اين هفته در تهران مراسم شنيع دار زدن کمال ١٨ ساله، فراهم ميشود. کمال که چند روزي است ١٨ ساله شده با ترس و وحشت به محل اجراي حکم آورده ميشود. قبل از اجراي اعدام، کمال يکباره به سوي مادر شاهين رفته و از او ميخواهد نگذارد او را بکشند. مادر شاهين سر کمال را بوسيده و همانجا اعلام ميکند که کمال مثل پسر من شاهين است و اگر همين جا قول بدهد که در آينده ديگر به کسي آسيب و آزار نرساند، من نميخواهم او اعدام شود.

کمال به زندگي برميگردد و بدينگونه مادر داغداري در مقابل چشم جلادان اعلام ميکند که مخالف قتل جوان ١٨ ساله است و نميخواهد کمال هم مثل پسر او به قتل برسد.

کميته بين المللي عليه اعدام اين اقدام شجاعانه و اين اظهار نظر عملي در مقابل اعدام را ارج نهاده و به مادر شاهين درود يفرستد.

ما بايد بهر طريق ممکن مقابل اين دستگاه جنايت اسلامي ايستاده و مانع از قتل و اعدام بيشتر شويم. کودکان و نوجوانان بسیاری در زندانانهای جمهوری اسلامی به اعدام محکوم شده اند و چشم امیدشان مردم و فعالیتهای فعالین علیه اعدام است.

به جنبش اعتراضي عليه اعدام بپيونديد!
کميته بين المللي عليه اعدام

‏‏‏‏2008‏/04‏/15

www.adpi.net

تلفن تماس : 0046704917494
براي نجات علي مهين ترابي ، به يک اقدام بين المللي دست بزنيم!اعدام کودکان و وجوانان جنايت عليه بشريت است و بايد فورا در ايران ممنوع شود!


علي مهين ترابي زنداني نوجواني که بدنبال درگيري کودکانه در مدرسه اش، به هدف ميانجيگري وارد درگيري ميشود، و انبوه جمعيت متاسفانه باعث اصابت چاقويي که در جريان درگيري به دست او داده شده است، به فردي ميشود که به قتل ميرسد. علي پس از گذشت پنج سال و نيم از وقوع اين حادثه کماکان در زندان رجايي شهر است.


بنا به گزارش منابع آگاه با وجود گذشت اين مدت ، شاکي خصوصي وي حاضر به گذشت نشده است. و مادر مقتول که رضايت خود را اعلام کرده، پدر مقتول با پرداخت ديه به مادر همچنان خواهان اجراي حکم قصاص است.

وي که دانش آموز موفق سال دوم هنرستان رشته کامپيوتر بوده است، طي بازجويي ها صريحا اعلام داشته است هيچ خصومتي بين او و فرد مقتول نبوده است. علي هم اکنون در شرايط سخت روحي و رواني بسر ميبرد . اين در حالي است که مطلع شديم که علي به مقامات قضايي جمهوري اسلامي اعلام نموده اند از تحمل کيفر و ادامه در اين شرايط سخت خسته شده است.

پزشکي قانوني نوع جراحت وارده را با احتمال هول دادن و بر اثر پارگي رگ تشخيص داده است. وکيل متهم از اينکه اين پرونده هنوز سير تکميلي خود را طي ميکند، ابراز اميدواري کرد و بيان داشت اميدوار است که علي از اعدام نجات يابد.

براي نجات جان علي مهين ترابي بايد متحدانه به ميدان آمد. کميته بين المللي عليه اعدام از همگان دعوت ميکند براي نجات جان علي و همه زندانيان محکوم به اعدام بيش از پيش به ميدان بيايند. ما بايد صداي دردمند علي از گوشه زندان را به گوش جهانيان برسانيم.

علي ميگويد من از اين وضع خسته شده ام ، من روزي چند بار ميميرم و زنده ميشوم. من هنوز ١٨ سال دارم و ميخواهم زنده بمانم و زندگي کنم. در يک هفته گذشته مينا احدي در چندين گفتگو با رسانه هاي آلماني و همچنين در جريان سخنراني در دانشگاه لايپزيگ در مورد علي مهين ترابي و پيام او از زندان حرف زد و از همگان دعوت کرد به حکم اعدام اين جوان اعتراض کنند. کميته بين المللي عليه اعدام با پارلمان اروپا، پارلمان و افرادي از دولت سويد و آلمان در مورد علي حرف زده است . ما به اين فعاليتها براي نجات علي ادامه خواهيم داد.

به ياري علي مهين ترابي برخيزيم. کمک کنيد علي را از اعدام نجات دهيم!کميته بين المللي عليه اعدام

‏‏‏‏2008‏/04‏/15

www.adpi.net

تلفن تماس : 0046704917494
Tuesday, April 15, 2008

عليه حکم اعدام موميا ابوجمال ،عليه احکام اعدام در همه جا به ميدان بياييد!دوستان گرامي !

در مبارزه خود عليه احکام اعدام و عليه حکم اعدام موميا ابوجمال ما را در کنار خود بدانيد!


کميته بين المللي عليه اعدام که بطور ويژه براي نجات محکومين به اعدام در ايران کار ميکند، مخالف اعدام در همه جا و بر عليه هرانساني است. اعدام قتل عمد سازمان يافته توسط دولتها است و بايد در همه جا ممنوع شود.

مستقل از اينکه محکومين به اعدام چه جرمي را مرتک شده باشند، اعدام يک جرم بزرگ و قتل آگاهانه است و بايد مردود اعلام شود.

ما عليه حکم اعدام موميا ابوجمال هستيم و از همگان دعوت ميکنيم که در ميتينگ های اعتراضي به اين مناسبت شرکت کنند. اعتراض به حکم اعدام موميا ابوجمال امروز يک جنبش اعتراضي گسترده است که بخشي از مبارزه و ابراز نفرت عموم مردم عليه اعدام است.

در ايران که روزانه تعدادي به اعدام محکوم ميشوند و هر هفته و يا هر ماه تعدادي اعدام ميشوند، جنبش اعتراضي گسترده و وسيعي عليه اعدام وجود دارد. ما توانسته ايم تا کنون با اتکا به جنبش اعتراضي بين المللي جان تعداد زيادي را نجات دهيم. ما خود را بخشي از جنبش جهاني عليه اعدام دانسته و در کنار شما هستيم. براي مبارزه عليه اعدام در امريکا و در همه جاي دنيا و براي نجات جان موميا ابوجمال. تنها با اتکا به جنبش اعتراضي مردم در ابعادي بين المللي ميتوان دولتها را وادار کرد که به اين جنايت سازمان يافته دولتي به اعدام نقطه پايان گذاشته شود.


کميته بين المللي عليه اعدام

‏‏‏2008‏/04‏/13

www.adpi.net

تلفن تماس : 0046704917494
Thursday, March 27, 2008

جمهوری اسلامی در آغاز سال نو جواد را اعدام کرد!جواد در هنگام دستگیری 16 ساله بود!هنگام تحویل سال نو در زندان اصفهان جواد را به دار آویختند. سبعیت جنایتکارانه جمهوری اسلامی نه تنها در خود اعدام کودکان بلکه در انتخاب زمان اعدام نیز به روشنی هویداست. جواد 16 ساله بود که در مسیر بازگشت از مدرسه با مردی به نام رستم درگیر شد و در هنگام درگیری، رستم با چاقوی جواد زخمی و سپس جان سپرد.


جواد تنها نوجوانی نیست که جمهوری اسلامی جنایتکار او را اعدام می کند. صف کودکان و نوجوانان محکوم به اعدام که در هنگام ارتکاب جرم و یا اتهام به جرم، زیر 18 سال سن داشته بسیار طولانی است. جاوید، مهیار، بهنام زارع، علی مهین ترابی، دلارا دارابی و ده ها نوجوان دیگر در زندانهای جمهوری اسلامی، شکنجه کشنده انتظار زمان اعدام را به جان می خرند. امید این نوجوانان تلاش و مبارزه مردم و فعالین جنبش اعتراضی علیه احکام اعدام کودکان و نوجوانان است.


کمیته بین المللی علیه اعدام ضمن محکوم کردن اعدام جواد توسط جمهوری اسلامی، از همگان دعوت می کند که به کمپین "اعدام کودکان را متوقف کنید" بپیوندند. این کمپین در سال گذشته موفقیت های گسترده ای بدست آورده است. باید این کمپین را بیش از این گسترده تر نمود. و جمهوری اسلامی را بیش از پیش زیر فشار بین المللی و داخلی قرار داد و ده ها کودک و نوجوان را از مرگ حتمی نجات داد.کميته بين المللي عليه اعدام

‏‏‏2008‏/03‏/24

www.adpi.net

تلفن تماس : 0046704917494Friday, March 7, 2008

حکم اعدام فرزاد کمانگر باید فورأ لغو شود!فرزاد را آزاد کنید!جمهوری اسلامی بعد از 19 ماه شکنجه فرزاد کمانگر در زندان، حکم اعدام وی را در یکی از بیدادگاههای اسلامی صادر کرد. فرزاد معلم آموزش و پرورش منطقه کامیاران و از فعالین اجتماعی کامیاران، بعد از تحمل شکنجه های جمسی و روانی بسیار، اینک به اعدام محکوم شده است.


جمهوری اسلامی باید فورأ حکمم اعدام فرزاد را لغو و وی را بدون هیچ قید و شرطی آزاد کند. این خواست انسانی ما مردم ، فعالین جنبش علیه اعدام و مردم مترقی جهان است.


کمیته بین المللی علیه اعدام فعالین و مدافعان حقوق بشر در سراسر دنیا را فرا می خواند که برای توقف حکم اعدام فرزاد کمانگر و آزادی وی تلاشهای گسترده خود را آغاز کنند. کمیته بین المللی علیه اعدام کمپین نجات جان فرزاد کمانگر را در دستور خود قرار می دهد و از همه روابط و امکانات بین المللی خود برای توقف حکم اعدام وی استفاده خواهد کرد. باید جمهوری اسلامی را پیش از پیش در انظار جهانیان افشاء کرد. باید با فشارهای داخلی و بین المللی جمهوری اسلامی را وادار به لغو حکم اعدام فرزاد و صدها محکوم به اعدام دیگر کرد.کميته بين المللي عليه اعدام

‏‏‏2008‏/03‏/07

www.adpi.net

تلفن تماس : 0046704917494
Wednesday, February 20, 2008

سنگسار دختر توسط پدر در زاهدان!توحش حکومت اسلامی در جامعه بازتولید می شود!روزنامه اعتماد این خبر وحشتناک را انعکاس می دهد. "پدری دختر 14 ساله خود را سنگسار کرد" این روزنامه با بیشرمی انگیزه این عمل وحشیانه و ضد انسانی را "ناموسی" اعلام می کند. اما هیچ اشاره ای به سنگسارها توسط جمهوری اسلامی با همان انگیزه نمی کند. جمهوری اسلامی و سران آن را باید به محاکمه کشید. تن نحیف و رنجور سمیه 14 ساله را قوانین اسلامی حاکم بر جامعه سنگسار کرد.

شریف پدر سمیه 14 ساله به سمیه شک می کند که با یک مرد رابطه دارد. وی با همدستی دوستانش سمیه را به بیابان می کشاند و سنگسار می کند. مادر سمیه می گوید که شریف آدمی بداخلاق و بدبین است که به همه چیز شک دارد و همیشه سمیه را آزار می داد.

شريف پدر سمیه بعد از بازداشت گفت؛ "من از چندي پيش متوجه شدم دختر 14 ساله ام رفتارهاي مشکوکي دارد. ابتدا سعي کردم با آرامش با موضوع برخورد کنم و با تحقيقاتي که انجام مي دهم بفهمم سميه چرا چنين کارهايي انجام مي دهد. او بي دليل از خانه بيرون مي رفت و وقتي ديرهنگام بازمي گشت توضيح قانع کننده يي نمي داد. بالاخره تاب نياوردم و با او دعوا کردم ولي اين کار نيز فايده نداشت چون فرزندم مرا متهم به بدبيني مي کرد و مي گفت هيچ کار خلافي انجام نداده است. پس از گذشت مدتي به تدريج به اين يقين رسيدم که سميه با مردي رابطه دارد. آبرويم را از دست رفته مي ديدم و تحمل چنين شرايطي و برگزيدن سکوت برايم مرگ آور بود. بنابراين تصميم گرفتم سميه را بکشم و خودم را از اين ننگ نجات دهم. در اين ميان بايد شيوه يي را براي کشتن دخترم انتخاب مي کردم که او به سزاي واقعي کاري که انجام داده بود برسد. بالاخره مصمم شدم وي را سنگسار کنم اما از آنجا که به تنهايي از عهده اين کار برنمي آمدم از يکي از دوستانم به نام غفور خواستم به من کمک کند و وقتي از مشکلم مطلع شد پذيرفت مرا در کشتن سميه که لکه ننگي در خانواده بود ياري دهد. غفور چند نفر ديگر را نيز با خبر کرد و محل و زمان اجراي نقشه تعيين شد. روز حادثه دخترم را به زور از خانه خارج کردم و به سمت ارتفاعات هلور کشاندم. او در تمام طول مسير وحشت زده بود و با اينکه مي دانست عاقبت خوشي در انتظارش نخواهد بود اما مطمئن نبود که چه مجازاتي را براي وي در نظر گرفته ام. پس از آنکه به محل مورد نظر رسيديم دخترم را روي زمين انداختم و سنگسار او را شروع کرديم. سميه مرتب جيغ مي کشيد و با خواهش و التماس تلاش مي کرد جانش را نجات دهد اما من براي دست يافتن دوباره به آبرويم و داشتن زندگي شرافتمندانه چاره يي جز کشتن او نداشتم و پس از قتل فرار کردم."

این جنایت وحشتناک بازسازی صحنه های سنگسار توسط جمهوری اسلامی است. جمهوری اسلامی قوانین ارتجاعی و قرون وسطایی سنگسار، قطع دست و پا، درآوردن چشم از حدقه و پرت کردن محکوم به اعدام از ارتفاع را در 29 سال حکومتش باز سازی کرد. جنایت با انگیزه "دفاع از ناموس" به قتل های ناموسی در جامعه دامن زد. آمار کشتار زنان توسط نزدیک ترین کسان خود در جامعه به سرعت بالا رفت. همین دو هفته پیش دادگاه اسلامی جمهوری اسلامی، آذر و زهره کبیری را به "انگیزه" دفاع از "ناموس جامعه" به سنگسار محکوم کرد. جمهوری اسلامی پاسخگوی جنایتی است که شریف انجام داده است. جمهوری اسلامی به طور سیستماتیک خشونت علیه زنان را در جامعه دامن می زند. قوانین اسلامی ضد زن جمهوری اسلامی، کل جامعه را به خشونت علیه زنان و کشتن آنان به انگیزه تعصب و ناموس، ترغیب می کند. جمهوری اسلامی هر روز در دادگاه های اسلامیش ده ها انسان را به اعدام، سنگسار، شلاق، قطع دست و پا و درآوردن چشم محکوم می کند. تا زمانیکه این هیولای ضد انسان و ضد زن در قدرت است، خشونت و وحشیگری علیه زنان در جامعه، خواهد بود. ما مردم دنیا، فعالین و مدافعان حقوق انسانی را فرا می خوانیم تا علیه حکومت شلاق و شکنجه و سنگسار اسلامی، در کنار مردم ایران بایستند و خواستار محاکمه سران جمهوری اسلامی در یک دادگاه بین المللی شوند. تنها با سرنگونی جمهوری اسلامی می توان نقطه پایانی براین نوع وحشیگریها و جنایت گذاشت. جمهوری اسلامی و قوانین خشونت آمیز اسلامیش اصلی ترین مجرم در سنگسار سمیه است. باید با تمام توان تلاش کرد که سایه وحشت جمهوری اسلامی از سر مردم هر چه زودتر برداشته شود.

"علیه تبعیض" سازمان دفاع از حقوق زن

کميته بين المللي عليه اعدام

‏‏18‏/02‏/2008اعدام کودکان و صدور حکم اعدام برای کودکان باید سریعأ متوقف شود!محمد رضا حداد در خطر اعدام قرار گرفت!بنا بر نامه مصطفایی وکیل محمدرضا، حکم اعدام محمد رضا تأیید و برای اجرا ارسال شده است. محمد رضا 15 ساله بود که در قتل محمد باقر رحمت در سال 82 شریک شد. کریم حدادی، تقی حدادی و مهدی ساسانی درقتل محمد باقر نقش اصلی را داشته اند. در هنگام بازداشت آنها محمد رضا حدادی را قانع می کنند که چون سنش زیر 18 سال است، قتل را به گردن بگیرد و در عوض آنها مقداری پول به مادر وی پرداخت کنند. بعد از اولین ملاقات محمدرضا با مادرش، او متوجه می شود که فریب خورده است. اعتراف خود را پس می گیرد و بی گناهی خود را اعلام می کند اما دادستان به این امر توجه نمی کند و وی درهمان اولین دادگاه به اعدام محکوم می شود.


احمد مرتضویان، متولد 1370 در هنگام دستگیری 15 ساله، رضا حجازی متولد 1367 در هنگام دستگیری 15 ساله و ایمان هاشمی متولد 1367 و در هنگام دستگیری 16 ساله، به اعدام محکوم شده اند که حکم آنان تأیید شده است و به واحد اجرای احکام در اصفهان فرستاده شده است. خطر اعدام هرلحضه این سه نوجوان را تهدید می کند.


در آخرین اطلاعیه کمیته تحت عنوان "اعدام کودکان عملی شنیع و ضد انسانی است" ذکر کردیم که جاوید، مهیار و بهمن زارع سه نوجوان دیگر هستند که محکوم به اعدام هستند. حکم بهمن زارع که در زندان عادل آباد شیراز برای اجرا فرستاده شده است. آخرین خبر در باره بهمن این است که خانواده بهمن آخرین شانس را برای جلب رضایت خانواده مقتول دارند و اگر خانواده مهرداد رضایت ندهند، حکم اجرا خواهد شد.


در ملاقاتی که دبیر کمیته بین المللی علیه اعدام، منوچهر ماسوری به همراه بک هیئت با نمایندگان وزرات امور خارجه داشت، پرونده های بهمن زارع، احمد مرتضویان، رضا حجازی، ایمان هاشمی، جاوید، مهیار، محمد لطیف، دلارام دارابی، علی میهن ترابی، رضا علینژاد، حسین حقی، و محسن 22 ساله که به جرم مشروب خوردن محکوم به اعدام شده است، به اولف ساملسون مسؤل ویژه وزرات امورخارجه سوئد تسلیم کرد. بخشی از این پرونده ها مانند پرونده دلارا دارابی و محمد لطیف و علی میهن ترابی را قبلا نیز در اختیار ایشان قرار گرفته بود. اینبار تاکید شد برا پرونده هایی که عاجل است و خطر اعدام آنها را تهدید می کند. گزارش این دیدار در اطلاعیه ای جداگانه منتشر شده است.


جمهوری اسلامی باید اعدام و صدور احکام اعدام برای کودکان را بلادرنگ متوقف کند. ما همه سازمانها و گروهها حقوق بشر را فرا می کنیم که به این سبعیت غیر انسانی جمهوری اسلامی شدیدآ اعتراض کنند. باید از سراسر دنیا نامه های اعتراضی به سوی جمهوری اسلامی سرازیر شود. کمیته بین المللی علیه اعدام تمام تلاشش را می کند که جمهوری زیر شدیدترین فشارهای بین المللی قرار گیرد.


کميته بين المللي عليه اعدام

‏16‏/02‏/2008

manochermasori@yahoo.co

Tel:0046704917494

www.adpi.net
ملاقات با نمایندگان وزرات امورخارجه سوئد!دانشجویان دربند، احکام سنگسار، اعدام و محکومیت جمهوری اسلام به عنوان یک حکومت آپارتاید، موضوع ملاقات بود!
روز پنجشنبه 14 فوریه هیئتی مرکب از مهین علیپور دبیر "علیه تبعیض" سازمان دفاع از حقوق زن، مهناز ماسوری نماینده کمیته آزادی زندانیان سیاسی و کمپین همبستگی با دانشجویان دربند و منوچهر ماسوری دبیر کمیته بین المللی علیه اعدام با نمایندگان بلندپایه وزرات امور خارجه دیدار و گفتگو کردند. آقای داگ یولین دانفلت ريیس گروه "گلف" که مسؤلیت خاورمیانه و افریقای شمالی را دارد. ویکتوریا لی، مسؤل کمیسیون حقوق بشر وزرات امورخارجه و عضو کمبیسون حقوق شر اروپا و اولف ساملسون مسؤل ویژه پیگیری حقوق بشر درایران، از طرف وزرات امور خارجه در این جلسه شرکت کرده بودند. در این ملاقات ضمن انتقال اطلاعات و اسناد نقض حقوق انسانی درایران، بحث و گفتگوی جدی و پر حرارتی درباره موضعگیریهای دولت سوئد، مابین نمایندگان وزرات امور خارجه سوئد و افراد هیئت صورت گرفت که تأثیر آن برای موضعگیریهای آینده دولت سوئد بسیار مثبت ارزیابی شد.
ابتدا منوچهر ماسوری شرایط کلی نقض حقوق بشر توسط جمهوری اسلامی و شرایط سیاسی ایران را با اشاره به اعدام های گسترده علنی تابستان سال 2007 ، مقاومت مردم و اعتراضات بین المللی و نهایتأ عقب نشینی جمهوری اسلام با دستورالعمل شاهرودی از اعدام های علنی، تشریح کرد.
سپس مهناز ماسوری با اشاره به اعتراضات دانشجویان به مناسبت 16 آذز، سالگرد روز دانشجو و سرکوب و دستگیری آنان توسط جمهوری اسلامی، کمپین همبستگی بین المللی با دانشجویان را تشریح کرد. وی توضیح داد که یک آپارتاید جنسی مشغول جدا سازی دختران دانشچو از پسران است که مورد اعتراض شدید دانشجویان قرار گرفته است. خود دانشجویان در ایران، دانشگاه را به یک زندان بزرگ تشبیه کرده اند که در محاصره مامورین امنیین و پلیس هستند. و و در ادامه توضیح داد که هر انجمن و اتحادیه دانشجویی در اروپا، کانادا و امریکا که ما با آنها تماس گرفته ایم از مبارزات آزادیخوهان و برابری طلبانه دانشجویان حمایت کرده اند. در سوئد اس اف اس، اتحادیه سراسری دانشجویان و انجمن دانشجویان اوپسلا از این کمپین حمایت کرده اند. ما حمایت مردم در سوئد را داریم. مهناز ماسوری ضمن ارائه لیست دانشجویان بازداشتی توضیح داد که بر اثر مبارزات و اعتراضات مردم در ایران و خارج از ایران، تعداد 11 نفر از دانشجویان آزاد شده اند که ما در تلاش هستیم که کلیه دانشجویان بدون قید و شرط آزاد شوند. خواستی که من و کمپینی که من نمایندگی می کنم داریم، موضعگیری رسمی و علنی شما علیه سرکوب دانشجویان و تاکید بر آزادی بی قید و شرط دانشجویان دستگیر شده طی یک نامه رسمی وزرات امورخارجه سوئد است.
مهین علیپور با تشریح اوضاع و شرایط زنان درایران، جمهوری اسلامی را با دولت آپارتاید افریقای جنوبی مقایسه کرد و توضیح داد که زنان در جمهوری اسلامی هیچ حق حقوقی ندارند. نصف ارزش مرد ارزش دارند. و به عنوان شهروند درجه دوم در جامعه با آنان برخورد می شود. وی سپس به سرکوب دائمی زنان توسط جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت، سنگسار یکی از حربه های سرکوب زنان است که برای به انقیاد کشیدن زنان معترض به شرایط زیست و روابط جنسی تحمیلی، به کار گرفته می شود. مهین علیپوز سپس پرونده آذر و زهره کبیری را توضیح داد که چطور بیرحمانه ابتدا به 100 ضربه شلاق محکوم می شوند و پس از چند ماه به سنگسار محکوم می شوند. وی تاکید کرد که یک کمپین وسیع در جریان است که تلاش می کند، این احکام را لغو کند. باید دنیا به این عمل وحشیانه سنگسار بطور یکپارچه اعتراض کند و خواستار برچیدن این شکل مجازات در کلیه کشورها شوند. وی افزود اینکه جمهوری اسلامی سنگسار میکند، اینکه کودکان را اعدام میکند ، اینکه دانشجویان وکارگران را بخاطر دفاع از حقوقشان دستگیر میکند حتی طبق کنوانسیون های بین المللی که جمهوری اسلامی عضوشان است خلاف میکند و حقوق اجتماعی و سیاسی شهروندان را زیر پا میگذارد و با این حال کشورهائی مثل سوئد سکوت و یا مماشات میکنند . وی همچنین خبر خوشحال کننده توقف اجرای اعدام شهلا جاهد را به حاضرین داد و تاکید کرد در پس این توقف حکم، مبارزات و اعتراضات وسیع بین امللی و داخلی وجود دارد.سپس مهین علیپور ناخرسندی خود را از سازشکاریهای دولت سوئد و دعوت سران و مسؤلین جمهوری اسلامی به سوﺋد اعلام کرد و گفت این حرکت توهین به من، ما و مردم ایران است. مردم ایرانی مقیم سوئد بشدت از چنین حرکاتی عصبانی و ناراحت می شوند، مانند سفر منوچهر متکی که با اعتراضات گسترد مردم مقم استکهلم مواجه شد. مهین علیپور در پایان خواستار شد که : دولت سوئد و کلیه دولتهای اروپایی باید در رابطه با اقدامات جنایتگر حمهوری اسلامی مثل اعدام ، اعدام کودکان ، سنگسار و سرکوب مردم بطور عاجل و فوری عکس العمل نشان داده و جمهوری اسلامی را محکوم کنند. این دولت و سایر دولتهای اروپایی باید خواستار لغو سنگسار و اعدام و شکنجه در ایران شوند. و در نهایت باید این دولتها بپذیرند که نمایندگان جمهوری اسلامی نمایندگان مردم ایران نیستند و هیج دولتی نباید بطور رسمی سر میز مذاکره سیاسی با آنها بنشیند.در خاتمه بیانیه محکومیت جمهوری اسلامی بمثابه آپارتاید جنسی به این هیئت تقدیم شد و وی خواستار آن شد که دولت سوئد در این کمپین برای به انزواکشیدن این آپارتایدجنسی در ایران این جنبش را حمایت کند .
داگ یولین دانفلت ، در توضیح اقدامات دولت سوئد، گفت که دولت سوئد هیچگاه سر سوزنی از انتقاد جدی و محکوم کردن اعدام ها و سنگسارها کوتاه نیامده است و ما همواره در ملاقاتهایی که با نمایندگان جمهوری اسلامی داشته ایم یکی از موضوع های بحث مان حقوق بشر و رعایت آن توسط جمهوری اسلام بوده است. کارل بیلد وزیر امورخارجه سوئد در چند نوبت رسمأ نامه اعتراضی داده است که آخرین آن در پایان سال 2007 منتشر شد. همچنین بارها بطور شفاهی به نمایندگان جمهوری اسلامی و سفیر آن در جمهوری اسلامی تذکر داده شده است. بطور نمونه دوهفته پیش حسن قشقاوی سفیر ایران اینجا بوده که به وی از سوی وزیر تذکر داده شده و حتی لحن ها تند شده و صداها هم بالا رفته است. ما سیاستمان این است که هم بتوانیم در موارد مشخص جان آدمهای معینی را نجات دهیم و از روابطمان با دولت جمهوری اسلامی استفاده کنیم و هم با صبر و حوصله در دراز مدت بر بهبود وضعیت حقوق بشر در ایران تأثیر بگذاریم. ولی قبول کنید که دیکتاتورهای زیادی مانند جمهوری اسلام در منطقه هستند که حقوق بشر را زیرپا می گذارند و آنها هم موضوع کار ما هستند.
ویکتوریا لی توضیح داد که در اروپا بسیار جدی و پیگیر با موضوع اعدام بطور کلی در جهان و سنگسار به طور ویژه در ایران برخورد می شود. وی به تصویب قعطنامه سازمان ملل علیه اعدام در سطح جهان در پایان سال 2007 اشاره کرد و گفت این قعطنامه بر اثر پیگیری پارلمان و دولت اروپا تصویب شد. وی همچنین گفت که اروپا در چند نوبت و همین دو هفته پیش هم طی اطلاعیه های رسمی خواستار لغو احکام اعدام، اعدام نوجوانان و سنگسار در ایران شده است.
اولف سامسلسون گفت که با تعدادی از نامهای دانشجویان در لیست آشنا است و با پرونده آنان کار می کند. وی اظهار داشت که از طرف وزرات امورخارجه سوئد ماموریت ویژه دارد که امر حقوق بشر در ایران را پییگیری کند. وی ادامه داد که برای آزادی دانشجویان زندانی از کلیه امکانات و روابط خود استفاده خواهد کرد.
منوچهر ماسوری ضمن ارائه پرونده های نوجوانان زیر 18 سال محکوم به اعدام و تاکید بر اعتراض سریع به اجرای حکم اعدام بهنام زارع و سنگسار عبدالله فریور مقدم، توضیح داد که مقایسه جمهوری اسلامی با دیکتاتورهای منطقه، مقایسه ای ساده و خطاست. جمهوری اسلامی یک حکومت متعارف نیست. حتی یک دیکتاتوری متعارف و ساده نیست. یک حکومت اسلامی، توتالیست، راسیستی و فاشیستی است که تنها می شود آنرا با دولت آپارتاید افریقای جنوبی مقایسه کرد. از طرف دیگر یک جنبش مردمی اعتراضی نیرومند در ایران حضور دارد که در کشورهای دیگر منطقه وجود خارجی ندارد. دولت جمهوری اسلامی زیر فشار اعتراضات مردم دست به سرکوب، بازداشت و اعدام می زند و هدفش از صدور احکام اعدام به شکل قرون وسطایی مانند سنگسار و پرتاب از ارتفاع، سرکوب جنبش های اعتراضی زنان، جوانان، دانشجویان، کارگران و کل مردم ایران است. مردم ایران جمهوری اسلام را نمی خواهند. دولت سوئد در کنار مردم ایران است یا جمهوری اسلامی؟ جمهوری اسلامی به هیچ شکلی نماینده مردم ایران نیست، نه قانونی بر اساس قوانین بین المللی که کلیه کنوانسیون حقوق کودک و حقوق بشر را زیر پا می گذارد و نه از انسانی. کسانی که به عنوان نمایندگان جمهوری اسلامی ملاقات می کنید، نماینده مردم ایران نیستند ما نماینده مردم هستیم. ما نماینده اعتراض مردم به جمهوری اسلامی هستیم. مردم به ما مراجعه می کنند که صدای اعتراض آنان در جهان باشیم.
در پایان هیئت شرکت کننده خواستار عکس العمل سریع وزرات امورخاجه سوئد شدند. همچنین خواستار ملاقات با وزیر امورخارجه سوئد شدند.


2008-02-16

"علیه تبیعض" سازمان دفاع از حقوق زن


کمیته آزادی زندانیان سیاسی


کمیته بین المللی علیه اعدام
Saturday, February 9, 2008

جاوید و مهیار به اعدام محکوم شدند و حکم اعدام بهنام زارع برای اجرا فرستاده شد!اعدام کودکان جنایتی علیه بشریت!جاوید در یک نزاع معمولی بر سر ریختن چای از دست دوستش بر بدن وی، او را به قتل رساند. رضوان و جاوید دوست بودند و در یک ساختمان نیمه کاره کار می کردند. جاوید در دادگاه به قتل اعتراف کرد و به اعدام محکوم شد.


مهیار 17 ساله در رشت محکوم به اعدام شد. بر اساس گفته های مهیار پدر وی مست می کرد و به وی به زور مشروب می داد و در ادامه مادرش و وی را کتک می زد. این کار ادامه داشت تا یکبار که مهیار تحت تأثیر مشروب بود و پدرش شروع کرده بود به کتک زدن مادرش می کند، مهیار یک چاقو برمی دارد و پدرش را تهدید می کند که کتک زدن مادرش را متوقف کند ولی پدر وی اهمیتی نمی دهد و مهیار چشمانش را می بندد و چاقو را بر گردن پدر می زند.


بهنام زارع که از سن 16 سالگی در زندان عادل آباد شیراز به جرم قتل یک نوجوان دیگر زندانی است، قرار است اعدام شود. بر طبق گفته های آقای محمد مصطفایی حکم اعدام بهنام از سوی دادگاه عالی تأیید شده و برای اجرا فرستاد شده است. بهنام فرزند صمد کارگر کشاورزی است که بر روی زمین دیگران کار می کند. بهنام در آغاز سال 1384 با مهرداد که کبوتر وی را با سنگ کشته بود وارد درگیری می شود و مهرداد کشته می شود. پدر بهنام از مردم و فعالین حقوق بشر خواسته است که کاری کنند که دیگر نوجوانان و کودکان زیر 18 سال به اعدام محکوم نشوند.


کمپین نجات جان کودکان از اعدام در ایران که تحت عنوان "اعدام کودکان را متوقف کنید" در سال گذشته موفقیت های گسترده ای بدست آورده است را باید بیش از این گسترده تر نمود. کمیته بین المللی علیه اعدام از مردم، وکلای مترقی، فعالین و مدافعان حقوق بشر دعوت می کند که به این کمپین جهانی بپیوندند. باید جمهوری اسلامی را بیش از پیش زیر فشار بین المللی و داخلی قرار داد و جان بهنام زارع، مهیار، جاوید و ده ها کودک و نوجوان دیگر را از مرگ حتمی نجات داد.


کميته بين المللي عليه اعدام

‏‏2008‏/02‏/07

www.adpi.net

تلفن تماس : 0046704917494
کمپین نجات جان محسن که به خاطر خوردن مشروب به اعدام محکوم شد!جمهوری اسلامی با وقاحت و بیشرمی تمام، محسن 22 ساله را به جرم مشروب خوردن در شعبه 72 دادگاه کیفری استان تهران به اعدام محکوم کرد. طبق قانون ضد بشری اسلامی جمهوری اسلامی مشروب خواران به تحمل 80 ضربه شلاق و در مواردی به زندان محکوم می شوند و اگر مشروب خواری چهار بار تکرا شود، شخص مشروب خوار باید به اعدام محکوم شود.


قوانین ضد انسانی جمهوری اسلامی کم نیستند. سنگسار، اعدام، قطع اعضای بدن و اعدام از طریق پرتاب کردن شخص از ارتفاع، گوشه کوچکی از این قوانین عصر حجری و عقب افتاده است. هیچ انسانی شایسته زندان، شلاق، اعدام و سنگسار نیست. اعدام عملی است ضد انسانی و جنایتکارانه که توسط دولتهايِي اجرا می شود که می خواهند خفقان و سرکوب را بر جامعه حاکم کنند

کمیته بین المللی علیه اعدام برای نجات جان محسن یک کمپین بین المللی اعلام می کند و از همین امروز اقدامات گسترده ای چون سازمان دادن اجتماعتات اعتراضی، تماس با سازمان و مدافعین حقوق بشر، جمع آوری امضاء و فشار بر دولتها و پارلمان اروپا از طریق بسیج افکار عمومی، تلاش خواهد کرد که محسن را از اعدام نجات دهد.

ما کلیه انسانهای شریف دنیا متمدن امروز را فرا می خوانیم که در این کمپین ما را همچون همیشه یاری دهند. باید به این حکم ضد انسانی اعتراض کرد. به هر وسیله ای می توانید صدای اعتراض خود را به گوش مقامات جمهوری اسلامی و قدرت های غربی، سازمان ملل و دیگر سازمانهای بین المللی برسانید.
کمیته بین المللی علیه اعدام

‏2008‏/01‏/27

manochermasori@yahoo.com

www.adpi.net

Tel: 0046704917494Thursday, January 31, 2008

شاهرودی اعدام علنی را ممنوع اعلام کرد!این اعلام شکست پروژه اعدامهای گسترده و علنی است!شاهرودی دستور داد که اعدام در ملاء عام متوقف شود. همچنین تهیه عکس، فیلم و گزارش از اعدام ها را ممنوع اعلام کرد. این در حالی است که از اعدام های گسترده تابستان 1386 چند ماه بیشتر نمی گذرد. تنها در سال گذشته تا به حال بیش از سیصد نفر بطور علنی اعدام شده اند. در موارد بسیاري جمهوری اسلامی از این اعدام ها گزارش، عکس و فیلم تهیه کرده و عمدأ پخش کرده است. هدف جمهوری اسلامی همچنان که قاضی پرونده ماکوان مولودی اعلام کرد، سرکوب جوانان و مردم بود. سرکوب و ترساندن مردم، کارگران، زنان و جوانان معترض هدف اعدام های علنی در سال گذشته بود.


این یک عقب نشینی فاحش و پذیرفتن شکست سرکوب علنی و وحشیانه جمهوری اسلامی است که از دستورالعمل بالاترین مرجع قضایی جمهوری اسلامی بیرون می آید. جمشیدی سخنگوی قوق قضاﺋیه ضمن اعلام این خیر می گوید: "مجازات اعدام که براساس قوانین کشور مربوط به جرایم بسیار محدودی می باشد نباید به نحوی اجرا و اطلاع رسانی شود که جامعه و به ویژه جوانان را دچار تنش روانی سازد". حکومت جمشیدی همه را اعدام می کند و به خصوص برای سرکوب و تنش روانی در نزد جوانان این کار را کرده و می کند. این حرف جمشیدي مصرف خارج کشوری دارد. یعنی زیر فشار جنبش علیه اعدام در دنیا قرار گرفته اند. یعنی روزهای بین المللی چون 7 سپتامبر و 10 اکتبر علیه اعدام به اندازه کافی به حکومت فشار آورده است. یعنی مقاومت و مبارزه جوانان، کارگران، زنان و دانشجویان، سیاست اعدام علنی را به شکست کشانده است.


همین امروز خبر اعدام سه نفر در روزنامه های جمهوری اسلامی انعکاس پیدا کرد. سعید جزی و محمد لطیف دو نوجوانان که در زمان دستگیری، زیر 18 سال بوده اند در خطر اعدام قریب و الوقوع قرار دارند. جمهوری اسلامی چنگالهای آدمکشی رو به بیرونش را جمع می کند ولی قصد دارد در خفا به اعدام ها ادامه دهد.


جنبش علیه اعدام توقف اعدام ها و لغو مجازات اعدام را خواستار است. کمیته بین المللی علیه اعدام از مردم، فعالین و مدافعان حقوق بشر، و کلیه فعالین جنبش علیه اعدام می خواهد که همچنان فشار را بر دولت جمهوری اسلامی تا توقف کلیه اعدام ها و لغو مجارات اعدام ادامه دهند. ما از مردم ایران و جهان دعوت می کنیم که این کمپین جهانی را علیه اعدام ها در ایران هر چه بیشر قویتر کنند. باید جمهوری اسلامی را بیش از پیش زیر فشار بین المللی و داخلی قرار داد و جان هزاران نفر محکوم به اعدام را نجات داد.


کميته بين المللي عليه اعدام

‏‏2008‏/01‏/30

www.adpi.net

تلفن تماس : 0046704917494Wednesday, January 30, 2008

اعدام کودکان را متوقف کنید!ده ها کودک در جمهوری اسلامی منتظر اجرای حکم اعدام هستند!برطبق گزارشات منتشر شده، سعید جزِي را خطر اعدام تهدید می کند. سعید که در سن 17 سالگی به اتهام قتل مرتضی دستگیر شده بود در شعبه 1183 به اعدام محکوم شد است.

محمد مصطفايي وکیل سعید در طی نامه ای غیر عمدی بودن قتل مرتضی را توضیح داده است و به کنوانسیون حقوق کودک که جمهوری اسلامی هم آن را امضاء کرده است اشاره کرده است و خاطر نشان ساخته است که سعید در حین ارتکاب قتل کودکی بیش نبوده است، صدور حکم وی غیرقانونی است و خواستار لغو حکم اعدام سعید شده است.


محمد لطيف یکی دیگر از موکلین آقای مصطقایی است که او هم در هنگام دستگیري 17 سال داشته و محکوم به اعدام است و طبق گفته وکیل وی اعدام وی قریب الوقوع است. در کنار این نوجوانان، ده ها کودک زیر 18 ساله در زندانهای سراسر جمهوری اسلامی، محکوم به اعدام هستند و منتظر اجرای حکم اعدام هستند. رضا علی نژاد، علي مهين ترابي، دلارا دارابی، حسین حقی، سینا پایمردی و امير امرالهي تنها تعدادی از این نوجوانان هستند که به جای اینکه در مدرسه و دانشگاه، پارک و سینما وقتشان را بگذارند، در سلولهای تنگ و تاریک زندانهای جمهوری اسلامی ثانیه های انتظار را در وحشت اعدام می گذرانند.


جمهوری اسلامی به خاطر اعدام کودکان در سالهای اخیر به شدت از سوی سازمان ها و گروه های بین المللی دفاع از حقوق بشر، محکوم شده است. دنیا اعدام کودکان را در جهان تقبیح می کند. جمهوری اسلامی در سال 2007 تنها حکومتی بوده است که همچنان کودکان را به اعدام محکوم و اعدام می شوند.


کمپین نجات جان کودکان از اعدام در ایران که تحت عنوان "اعدام کودکان را متوقف کنید" در سال گذشته موفقیت های گسترده ای بدست آورده است را بیاد بیش از گسترده تر نمود. کمیته بین المللی علیه اعدام از مردم، وکلای مترقی، فعالین و مدافعان حقوق بشر دعوت می کند که به این کمپین جهانی بپیوندند. باید جمهوری اسلامی را بیش از پیش زیر فشار بین المللی و داخلی قرار داد و جان سعید، محمد لطیف و ده ها کودک و نوجوان دیگر را از مرگ حتمی نجات داد.


کميته بين المللي عليه اعدام

‏2008‏/01‏/29

www.adpi.net

تلفن تماس : 0046704917494
Thursday, January 10, 2008

کمپين اضطراري کميته بين المللي عليه اعدامدو جوان در استان فارس به اعدام از طريق پرتاب از بلندي محکوم شدند!


يک جنايت غير قابل تصور از طرف جمهوري اسلامي ايران

فورا براي نجات طيب و يزدان دست بکار شويم!
طيب و يزدان دو جواني هستند که متهم شده اند به دو دانشجوي پسر، تجاوز کرده و رابطه جنسي با مردان داشته اند.
درمذهب اسلام مردان همجنسگرا به اعدام به شيوه پرتاب از بلندي محکوم ميشوند و جمهوري اسلامي ايران براي اولين بار در تاريخ سي ساله جنايت و کشتار وحشيانه خود، اين بار دو جوان را در شعبه دوم دادگاه کيفري استان فارس به چنين اعدامي محکوم کرده است.
شنيدن اين خبر، براي هر انساني، تکان دهنده و وحشتناک است. جمهوري اسلامي ايران استاندارد حمله به حقوق انساني و لگد مال کردن حرمت و حيثيت انسانها را در مي نوردد و اين بار ميخواهد جلوي چشم جهانيان دو جوان را با پرتاب از بلندي به قتل برساند.
اين حکومت وحشت اسلامي بايد با اعتراضي به مراتب گسترده تر از قبل و با انزواي کامل بين المللي روبرو شود.
بايد با اعتراض گسترده در ايران در دنيا مانع اجراي اين حکم شويم. اين عقبگرد کامل در دنيا است و بايد پاسخ درخور به آن داده شود.
اين رفتار وحشيانه و اين حکم چند روز بعد از دست و پا بريدن پنج جوان در استان سيستان و بلوچستان اعلام ميشود. جمهوري جنايت اسلامي ايران در رسانه هاي رسمي حود وقيحانه اعلام کرد که پنج جواني را که در ناآراميهاي سيستان و بلوچستان حضور فعال داشته اند به بريدن دست و پا محکوم کرده و دست راست و پاي چپ اين پنج جوان را با " رعايت استاندارهاي پزشکي"، در روز ٦ ژانويه٢٠٠۸ قطع کرده است!!١
کميته بين المللي عليه اعدام ضمن ابراز خشم و انزجار عميق خود از اين رفتار قرون وسطايي و وحشيانه جمهوري اسلامي ايران از همگان دعوت ميکنند درمقابل اين جنايت و اين رفتار وقيحانه بايستند!
اين خبر را به گوش همگان برسانيد و بهر طريق ممکن به اين رفتار اعتراض کنيد.
ما از همه نهادهاي مدافع حقوق انساني، از همه مردم در ايران و در دنيا ميخواهيم حتما به اين جنايت اعتراض کنند.
بايد اتحاديه اروپا و سازمان ملل و همه دولتهاي اروپايي را تحت فشار گذاشت، سکوت و نظاره گر بودن را کنار گذاشته و فورا به اين رفتار وحشيانه اعتراض کنند.
ما نبايد بگذاريم اين دو جوان طيب و يزدان چنين وحشيانه اعدام شوند. به کمپين نجات طيب و يزدان بپيونديد.


کميته بين المللي عليه اعدام

۹ ژانويه ٢٠٠۸


www.adpi.net

manochermasori@yahoo.com

0046704917494


Friday, November 30, 2007

خطر سنگسار عبدالله را تهدید می کند!حکم سنگسار عبدالله فریور مقدم به واحد اجرای احکام ساری فرستاده شده است!


جمهوری اسلامی حکم سنگسار عبدالله فریور مقدم، متولد 1337 در مازندران را به واحد اجرای احکام اعدام و سنگسار ارسال کرد. خانواده عبدالله در تماسی که امروز با دادگاه گرفتند از این امر باخبر شدند. نگرانی و وحشت از سنگسار عبدالله خانواده وی را به حد فلج رسانده است. عبدالله فریور و خانواده وی از ما و از تمامی گروه ها وسازمانهای بین المللی مدافع حقوق انسانها، تقاضای کمک کرده اند.


عبدالله به اتهام "روابط جنسی خارج از ازدواج"، بیش از3 سال است که در زندان به سر می برد. بر اساس اظهارات خانواده عبدالله، وی بعداز بازداشت توسط نیروی انتظامی به مدت 21 یکروز تحت فشار و ضرب و شتم این نیرو بوده و در نهایت کنترل را از دست داده است و به "روابط جنسی خارج از ازدواج" اعتراف کرده است. در دادگاه اول، که در آذر ماه 1384 برگزارشد، با اینکه عبدالله اعتراف خود را پس می گیرد و اعلام می کند که تحت فشار این اعتراف نامه را نوشته است، به سنگسار محکوم می شود. و در دادگاه دوم که در دی ماه 1385 برگزار شد، حکم سنگسار وی تأیید شده است. تمای اسناد موجود نشان می دهد که عبدالله بیگناه است و رسمآ با شخص مورد نظر ازدواج کرده است.


این اولین باری نیست که دادگاه های اسلامی جمهوری اسلامی، انسانی را به جرم روابط جنسی خارج از ازدواج، به سنگسار محکوم می کند. سنگسار عملی شنیع و ضد انسانی که مردم دنیای متمدن امروز آنرا به شدت محکوم کرده اند و می کنند. ما خواستار توقف فوری حکم سنگسار عبدالله و آزادی وی از زندان هستیم. کمیته بین المللی علیه اعدام و سنگسار از تمامی امکانات بین المللی خود استفاده خواهد کرد تا موجب آزادی عبدالله از زندان شود.


مردم آزادیخوه، انجمن ها و سازمانهای مدافع حقوق بشر!

ما همه شما را فر می خوانیم که به کمپین نجات جان عبدالله بپیوندید. براي لغو حکم سنگسار عبدالله بهر طريق ممکن اقدام کنيد. ارسال نامه اعتراضي٬ پخش خبر اين حکم٬ ملاقات با نهادهاي متعدد مدافع حقوق انساني و اعمال فشار بيشتر بر عليه حکومت اسلامي ايران . اين تنها راه نجات عبدلله از سنگسار است.کمیته بین المللی علیه اعدام

‏2007‏/11‏/28

manochermasori@yahoo.com

www.adpi.net

Tel: 0046704917494Wednesday, November 21, 2007

حکم اعدام ماکوان مولودي زاده ٢۰ ساله متوقف شدماکوان را در حالي دستگير کردند، که نزديک خانه اش در پاوه مشغول سيگار کشيدن بود. پدر و مادر ماکوان مدتها فکر ميکردند، او را بجرم سيگار کشيدن دستگير کرده اند. پدرش ميگويد يک روز او را ديديم که سوار بر الاغ کرده و در شهر ميگردانند، مردم از ما مي پرسيدند، به چه جرمي او دستگير شده است و ما ميگفتيم، شايد به جرم سيگار کشيدن. ما نمي دانستيم چرا او را گرفته اند و چرا به او توهين ميکنند.

چند روزي نگذشت که حکم اعدام او را دادند و چند روز بعد جاي اجراي حکم را نيز معين کردند.

اين داستان ماکوان جوان است. ٢۰ سال دارد و يکباره در سلول مرگ جمهوري اسلامي نشسته است. گفته شد که چند جوان از او شکايت کرده و گفته اند در ١٣ سالگي ، ماکوان با آنها رابطه جنسي داشته است. و سپس گفته شد که اين جوانها ، بعد از شنيدن محکوميت به اعدام ماکوان ، شکايت خود را پس گرفته اند. با وجود همه اين مسايل، حکم اعدام او صادر شده و ميرفت که زندگي يک جوان ٢۰ ساله، با نابودي کامل مواجه شود. ماکوان قرار بود در اين روزها اعدام شود.

خبر اين حکم، از طريق اقوام ماکوان به دست ما رسيد. کميته بين المللي عليه اعدام در يک کمپين فشرده و متمرکز ، براي نجات جان ماکوان تلاش کرد و خوشبختيم اعلام کنيم که روز جمعه ١۶ ماه نوامبر، خبر توقف اين حکم به دست ما رسيد.

اين يک عقب نشيني از سوي جمهوري اسلامي ايران است. و ما براي لغو کامل اين حکم و آزادي ماکوان تلاشهاي خودمان را ادامه حواهيم داد.

بررسي اين پرونده و نحوه رفتار جمهوري اسلامي در اين پرونده و موارد مشابه نشان ميدهد که چگونه جان انسانها در اين نظام بي ارزش است و چگونه به راحتي آب خوردن عليه نوجوانان و جوانان حکم اعدام صادر و اجرا ميشود.

کميته بين المللي عليه اعدام توقف حکم اعدام ماکوان را به خانواده او تبريک ميگويد و اعلام ميکند که فعاليتها براي نجات قطعي ماکوان و آزادي او از زندان بايد ادامه يابد.


نجات جان ماکوان يکبار ديگر اثبات کرد که ما ميتوانيم جان انسانها را نجات دهيم. ما ميتوانيم اين کار را بکنيم، مادام خانواده محکومين به اعدام با ما تماس گرفته و کمک کنند خبر اين وقايع را به گوش جهانيان رسانده و از امکانات متعدد براي نجات جان عزيزان آنها استفاده کنيم.

با کميته بين المللي عليه اعدام تماس بگيريد و کمک کنيد تا جان محکومين به اعدام را نجات دهيم.


کميته بين المللي عليه اعدام

‏‏‏2007‏/10‏/30

www.adpi.net

manochermasori@yahoo.com

004670491749

Wednesday, October 31, 2007

حکم اعدام عبدالله المنصوري بايد فورا ملغي شودخطر اجراي حکم المنصوري بسيار زياد است!


عبدالله المنصوري از سال ١۹۸۸ در هلند بعنوان پناهنده سياسي زندگي ميکند. او از فعالين سازمان عفو بين الملل است. او فعال حزب سبز هلند و گفته ميشود مسئول خارج کشور " جمهوري دمکراتيک الاهواز " است. المنصوري در جريان يک سفر به سوريه دستگير و به ايران مسترد شد.

امروز اعلام شد که المنصوري ظرف ۴۸ ساعت آينده اعدام ميشود. خانواده او بشدت نگران اجراي حکم هستند و نهادهاي متعدد بين المللي، عفو بين الملل و همچنين اتحاديه اروپا شديدا به اين حکم اعتراض کرده اند. او در ماه مه (اردیبهشت) سال گذشته در جریان سفرش به سوریه به همراه 7 تن دیگر دستگیر شد. مقامات سوری اعلام کردند که وی چند روز پس از دستگیری تحویل مقامات ایران داده شده است.

از هنگام دستگیری "المنصوری" در ماه مه 2006 در سوریه و استرداد وی به ایران، بارها سازمان عفو بین الملل و دولت هلند خواهان آزادی این هلندی ایرانی تبار شده اند. با این وجود روز دوشنبه خبری منتشر شد مبنی بر اینکه او ظرف 48 ساعت آینده اعدام می شود.

کميته بين المللي عليه اعدام ضمن محکوم کردن رفتار دولت سوريه مبني بر تحويل دادن اين پناهنده سياسي به ايران، خواهان لغو فوري حکم اعدام المنصوري است. بايد در اين لحظات حساس که احتمال اجراي حکم اعدام المنصوري بسيار زياد است، بهر طريق ممکن و با دامن زدن به اعتراضات گسترده مانع اجراي اين حکم شويم.

کميته بين المللي عليه اعدام

‏‏‏2007‏/10‏/30

www.adpi.net

manochermasori@yahoo.com

004670491749
یک پیروزی دیگر برای جنبش علیه اعدام! حکم اعدام خالد هردانی لغو شد!بر اساس اظهارات وکیل خالد هردانی آقای محمد مصطفایی، حکم اعدام خالد هردانی زندانی سیاسی به حبس ابد تقلیل یافت. این یک موفقیت و پیروزی بزرگ برای جنبش علیه اعدام و جنبش آزادی زندانیان سیاسی است. کمیته بین المللی علیه اعدام این پیروزی رابه خالد هردانی و خانواده ایشان و همپنین به مردم و همه کسانی که در کمپین نجات جان خالد نقش داشتند، تبریک می گوید. ما این پیروزی را باید به سکویی برای آزادی کلیه زندانیان سیاسی و لغو مجازات اعدام تبدیل کنیم.


یکی از کمپین های مهم کمیته بین المللی علیه اعدام در سالهای اخیر کمپین نجات جان خالد هردانی بوده است. هرگاه که جمهوری اسلامی قصد اعدام خالد را داشته است ما با تمام توان و امکانات خود مانع اجرای این حکم شده ایم. ما با برپایی تظاهرات و تماس با انجمن های مدافع حقوق بشر و فشار به پارلمانها و نمایندگان دولتهای اروپایی بارها جمهوری اسلامی را به عقب رانیدم. این تنها گوشه ای از تیترهای اطلاعیه های کمپین نجات جان خالد است. :

فردا ١٣ تيرماه قرار بود خالد هرداني اعدام شود.، به دليل اعتراضات گسترده به اين حکم، جمهوري اسلامي عقب نشست.

میتینگ علیه اعدام و سنگسار خالد و کبرا برگزار شد!،

میتنگ مشترک کمیته و امنستی در استکهلم!- کمپین نجات جان خالد هردانی و کبرا نجار -

ملاقات نمایندگان کمیته با نمایندگان وزرات امورخارجه سوﺌد

اقدامات و فعالیتهای کمیته بین المللی علیه اعدام

جنبش علیه اعدام این پیروزی را باید به یک انزژی برای پیروزی جنبش لغو مجازات اعدام و جنبش آزادی زندانیان سیاسی تبدیل کند. ما خواستار آزادی بدون قید و شرط خالد هردانی و کلیه زندانیان سیاسی هستیم. مجازات شنیع و ضد انسانی اعدام باید فورآ لغو شود. این خواست انسانی میلیونها انسان است که مخالف مجازا ت اعدام هستند. کمیته بین المللی علیه اعدام تمام تلاش خود را برای آزادی کلیه زندانیان سیاسی و لغو مجازات اعدام خواهد کرد. ما تمامی نیروهای انسان دوست و آزادیخواه را فرا می خوانیم که در این کمپین مار یاری دهند.کميته بين المللي عليه اعدام

‏‏‏2007‏/10‏/29

www.adpi.net

manochermasori@yahoo.com

004670491749
ماکوان مولودي زاده در خطر اجراي حکم اعدامسازمان عفو بين الملل به اين حکم وحشيانه اعتراض کرد

فعاليتها براي نجات ماکوان شدت ميگيرد!


ماکوان ٢١ سال دارد و هر لحظه ممکن است اعدام شود. جرم او فقط اين است که در سن ١٣ سالگي ظاهرا با يک همکلاسي خود رابطه جنسي داشته است. جمهوري اسلامي ايران اين جوان را وقتي ١۸ ساله بوده دستگير و اکنون ميخواهد اعدام کند. ماکوان هيچ شاکي خصوصي ندارد.


بدنبال فعاليتهاي خانواده ماکوان و کميته بين المللي عليه اعدام، بحث در مورد اين نوجوان محکوم به اعدام در رسانه هاي مختلف بيش از پيش مطرح ميشود. امروز همچنين بدنبال مجموعه فعاليتها، سازمان عفو بين الملل با انتشار اطلاعيه اي فراخوان يک کمپين اضطراري براي نجات جان ماکوان را داد. در اين اطلاعيه در مورد سرگذشت ماکوان صحبت شده و به جمهوري اسلامي ايران اعلام شده است که از اعدام کودکان و نوجوانان دست برداشته و ماکوان را اعدام نکند.


کميته بين المللي عليه اعدام با تمام قوا براي نجات جان ماکوان مولودي زاده به پيش ميرود. ما با تماس گرفتن با نهادهاي متعدد مدافع حقوق انساني و همچنين تماس با پارلمان اروپا و پارلمان آلمان، خواهان اقدامات فوري در اين مورد شده ايم.

خطر اجراي حکم بر عليه ماکوان بسيار جدي است و ممکن است او فردا و يا پس فردا اعدام شود. بهمين دليل فعالين کميته عليه اعدام شبانه روزي در مورد اين پرونده کار ميکنند. ما اميدواريم با اعتراضات کسترده تر بين المللي و اعتراض در ايران بتوانيم جان ماکوان را نجات دهيم.

کمک کنيد اين جوان ٢١ ساله را از اعدام نجات دهيم.کميته بين المللي عليه اعدام

‏‏‏2007‏/10‏/26

www.adpi.net

manochermasori@yahoo.com

004670491749ماکوان مولود زاده را خطراعدام تهد يد ميکند!به اين جنايت آشکار و بيشرمانه جمهوري اسلامي اعتراض کنيد!


اگر از وکيل ماکوان، از اطرافيان و يا از خودش بپرسيد، چرا دستگير شده است، پاسخ دقيقي نمي شنويد. چرا که ماکوان ابدا جرمي مرتکب نشده است. اگر از همين ها سوال کنيد شاکي کيست، باز پاسخ منفي است چرا که شکايت پس گرفته شده و در اين پرونده کسي شاکي نيست، اما حکومت اسلامي و باندهاي جنايتکار ميخواهند بهر قيمتي شده اين جوان ٢۰ ساله را اعدام کنند.

ماکوان، ١٣ ساله بود که با يک پسر همکلاسي خود ارتباط جنسي داشته و يا متهم به داشتن رابطه جنسي شده است. بعد از اينکه ماکوان ٢۰ ساله شده، او را به اين " جرم" دستگير کرده وبراي تحقير او و خانواده اش ، ماکوان را سوار بر خر کرده و در شهر پاوه مي گردانند. سپس او را روانه زندان ديزل آباد کرمانشاه کرده و به اعدام محکوم ميکنند.

اکنون حتي پارکي را که بايد او را اعدام کنند، معين کرده و روبروي خانه ماکوان و خانواده اش ، در يک پارک،در ملا عام ميخواهند او را به دار بکشند.

کميته بين المللي عليه اعدام از يک هفته قبل در جريان اين پرونده قرار گرفته و مجموعه اقداماتي را براي نجات جان اين جوان انجام داده است. تماس با اتحاديه اروپا و نمايندگان پارلمان در چندين کشور و همچنين تماس با نهادهاي مدافع حقوق انساني و سازمان عفو بين الملل از جمله اين اقدامات فوري است.

ما به اين اقدامات و اعتراض خود ادامه خواهيم داد. و اميدواريم بتوانيم ماکوان را از مرگ حتمي نجات دهيم. طبق آخرين اخباري که به دست ما رسيده است، حکم اعدام او امضا شده و احتمال اجراي حکم در اين روزها بسيار زياد است.

کميته بين المللي عليه اعدام از همگان دعوت ميکند، کمک کنند جان اين جوان را نجات دهيم.کميته بين المللي عليه اعدام

‏٢٣ اکتبر ٢۰۰۷

www.adpi.net

manochermasori@yahoo.com

004670491749

سفارت خانه هاي اين رژيم جنايت و سرکوب را تعطيل کنيد!جمهوري اسلامي ايران ١٢ نفر را اعدام کرد.

سازمان عفو بين الملل، نگراني عميق خود از اعدامهاي گسترده در ايران را اعلام کرد.


روز چهارشنبه ١۷ ماه اکتبر در ايران ١٢ نفر اعدام شدند. از دوشنبه اين هفته يعني ١۵ اکتبر، شايعه انتقال تعدادي از محکومين به اعدام از گوهردشت به اوين منتشر شده و بدون اينکه کسي از هويت افراد خبر دقيقي داشته باشد، خبر رسيد که اين افراد به زندانهاي انفرادي منتقل شده اند.

چهارشنبه هر آخر ماه جمهوري اسلامي ايران تعدادي را اعدام ميکند. اين حکومت جنايت و جنون ، هر بار تعدادي را در ملاعام و يا در درون زندانها ، به دار ميکشد و بقيه زندانيان و محکومين به اعدام با اضطراب و نگراني منتظر ميمانند ، که کي نوبت آنها ميرسد.

اين بار نوبت ۹ نفر در زندان اوين و سه نفر در شيراز بود که با کمال تاسف و تاثر، خبر اعدام آنها به دست ما رسيد.

سازمان عفو بين الملل بعد از اين اعدامها در ايران بيانيه شديداللحني منتشر کرد و خواهان پايان داده شدن به اين موج گسترده اعدامها در ايران شد. عفو بين الملل از خطر قريب الوقوع اعدام شش نفر در زندان کارون و از اعدام کودکان و نوجوانان ابراز نگراني عميق کرد.


اين جنايات وحشتناک و سازمان يافته دولتي بايد پايان يابد. در بين اعدام شدگان اخير، نام فاخته صمدي ٢۴ ساله و چندين جوان به چشم ميخورد که طبق اطلاعات ما و سازمان عفو بين الملل، حداقل سه نفر از آنها در هنگام ارتکاب جرم، زير سن ١۸ سال بوده اند.

کميته بين المللي عليه اعدام ضمن ابراز خشم و نفرت عميق خود از اين اعدامها و فضاي وحشتي که حکومت جنايتکار اسلامي برپا کرده است، از دولتها و از اتحاديه اروپا ميخواهد که سفارتخانه هاي اين رژيم جنون و جنايت را در همه جا تعطيل کنند. سران حکومت اسلامي بايد بجرم جنايت عليه بشريت زنداني و محاکمه کرد. ما براي بستن سفارت خانه هاي رژيم در همه جا به مجموعه فعاليتهاي بين المللي دست زده و از همگان دعوت ميکنيم در اين حرکت مهم با ما همراهي کنند.کمیته بین المللی علیه اعدام

18.10.2007

manochermasori@yahoo.com


www.adpi.net

Tel: 0046704917494اجراي حکم اعدام اختر محمدي يک هفته به تعويق افتاد!اختر محمدي زن ٣٢ ساله اي است که در زندان گوهردشت به انتظار اجراي حکم اعدام خود نشسته است. قرار بود امروز سه شنبه ١۶ اکتبر 2007، اختر را اعدام کنند. اين خبر از طريق تعدادي از کساني که در جريان اين واقعه قرار گرفته بودند، براي کميته بين المللي عليه اعدام ارسال شد و ما از صبح روز گذشته دوشنبه ١۵ اکتبر فعاليتهاي را براي نجات جان اختر آغاز کرديم. تماس با پارلمان اروپا و تماس با نمايندگان پارلمان از کشورهاي مختلف اروپايي و نهادهاي مدافع حقوق انساني و همچنين تماس با خانواده اختر و کمک کردن براي اينکه سرگذشت او در سطح نهادهاي مدافع حقوق انساني مطرح شود، مجموعه فعاليتهايي بود که ديروز انجام شد.

طبق خبري که از اتحاديه اروپا دريافت کرده ايم، ديروز با سفارت جمهوري اسلامي در شهر بروکسل تماس گرفته و همچنين با سفارت تعدادي از دولتهاي اروپايي در تهران تماس گرفته شده و فعاليت براي نجات جان اين زن جوان آغاز شد. امروز طبق خبري که به ما رسيده است اجراي حکم اختر يک هفته به تعويق افتاده است و وکلاي او در تلاش هستند که وي را از اعدام نجات دهند.

اختر محمدي بعد از طلاق گرفتن از همسر اولش با مادر و پدرش در شهريار زندگي ميکرد. آنها با صاحبخانه مشکلاتي داشته و بعد از يک دوره جر و بحث روزي پسر کوچک صاحبخانه که ۴ ساله بود، به قتل ميرسد. آنها ادعا ميکنند که اختر اين جنايت را انجام داده است. اما اختر اين اتهام را رد کرده است.

جمهوري اسلامي ايران قصد اعدام اختر را دارد . کميته بين المللي عليه اعدام ، مخالف اعدام است اعدام بهر دليل و بهانه اي محکوم و مردود است.

اکنون يک هفته وقت داريم که بهر طريق ممکن جلوي اجراي اين حکم را بگيريم. کمک کنيد اختر محمدي را از اعدام نجات دهيم.


كميته بين المللى عليه اعدام

١۶ اکتبر ٢٠٠٧


Tel. +46ــ 704 917 494

manochermasori@yahoo.com

www.adpi.net

Wednesday, October 3, 2007

کمیته بین المللی علیه اعدام، برگزار می کند!چرا مجازات اعدام؟

سمینار، بحث و گفتگواستکهلم:

یکشنبه هفتم اکتبر ساعت ٣۰/١١

ABF Stockholm, Sveavägen 41


سخنرانان و اعضای پانل:

· نوید اخگر: نویسنده، شاعر و فعال سیاسی

· محمد امیری: منتقد و محقق قوانین اسلامی

· سیامک بهاری: فعال سیاسی ــ حزب کمونیست کارگری ایران

· ایرج مصداقی: زندانی سیاسی سابق و فعال حقوق بشر

· بهروز مهرآبادی: سخنگوی کمیته دفاع از زندانیان سیاسی

· منوچهر ماسوری: دبیر کمیته بین المللی علیه اعدام


شرکت برای عموم آزاد و رایگان است


كميته بين المللى عليه اعدام

Tel. +46ــ 704 917 494

manochermasori@yahoo.com

www.adpi.net
اعدام کودکان توسط جمهوری اسلامی همچنان ادامه دارد!حکم اعدام علی پاک میهن توسط شاهرودی تآیید شد!


علی پاک میهن نوجوانی که بر اثر یک حادثه در سن ۱۶ سالگی، در یک نزاع در مدرسه موجب قتل نوجوانی دیگر شد، در معرض خطر اعدام است. علی که چند وقتی است ۲۱ ساله شده است در زندان گوهردشت کرج، چشم امید به اعتراضات جهانی علیه اعدام در روز ۱۰ اکتبر/ ۱۸ مهر بسته است. جوانان بسیاری در زندان های جمهوری اسلامی محکوم به اعدام هستند که در هنگام حادثه، زیر ۱۸ سال سن داشته اند. بر اساس خبرهای که از زندان بیرون آمده است تعداد این جوانان حدود ۲۵۰ نفر است.


اعدام کودکان جنايت عليه بشريت است و جمهوري جنايتکار اسلامي تا کنون کودکان زيادي را اعدام کرده است. اعتراض به اعدام کودکان و زير فشار گذاشتن جمهوري اسلامي ايران براي لغو احکام اعدام عليه کودکان يک مبارزه گسترده عليه اعدام در ايران است. مینا احدی و نازنین افشین جم در ملاقات خود با پارلمان اروپا در تاریخ هفتم فوریه 2007 کمپین عليه اعدام کودکان را اعلام کردند. در همین رابطه قعطنامه ای تهیه شده است که به امضاء نمایند گان پارلمانهای کشورهاي اروپایی، کانادا و امریکا و همچنین سازمانها و همه کسانی که مدافع حقوق انسانی و مخالف مجازات اعدام هستند می رسد. هدف این کمپین زیر فشار گذاشتن جمهوری اسلامی و توقف اعدام کسانی است که در هنگام وقوع جرم، زیر ۱۸ سال بوده اند.

اخيرا نیز اعتراض به اعدام کودکان در ايران، در سطح ایران و جهان شدت و گسترش بيشتري يافته است. ٥٥ نفر از فعالین حقوق کودک و وکلای دادگستری در نامه ای به مجلس شورای اسلامی و رئیس قوه قضائیه، خواهان پایان دادن به اعدام افرادی که در زمان ارتکاب جرم کمتر از ١٨ سال دارند، شدند. همچنین لوییز آربور، عضو ارشد کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد، بعد از ملاقات با مقامات جمهوری اسلامی گفت: "زمانی که در ایران بودم با مقامات جمهوری اسلامی ملاقات داشتم و از آنها خواستم تا مهلت زمانی مشخصی را برای پایان دادن به اعدام افراد سنین پایین مشخص کنند." لوییز آربور که اخیرا از ایران دیدار کرده است، روز دوشنبه ۱۷ سپتامبر از جمهوری اسلامی خواست تا به اعدام افراد زیر سن قانونی پایان دهد. خانم آربور تاکید کرد که این خواست لازم اجرا است. براساس کنوانسیون های بین المللی حقوق بشر که جمهوری اسلامی آنها را امضا کرده، مجازات اعدام برای افراد زیر ۱۸ سال غیر قانونی است. اما اعدام کودکان در ایران تاکنون ادامه داشته است.


حکم اعدام علی پاک میهن باید فورآ لغو شود. کمیته بین المللی تمام امکانات خود را به کار خواهد گرفت که جمهوری اسلامی را وادار به لغو حکم اعدام علی نماید. ما پرونده علی و کلیه اطلاعاتی که از وی به دستمان رسیده است در اختیار عفو بین الملل و دیگر سازمانهای مدافع حقوق بشر قرار خواهیم داد و همچنین به پارلمان اروپا و دولتهای اروپایی فشار خواهیم آورد که از تمامی امکانات خود را برای لغو این حکم، به کار گیرند. سازمان دهندگان اعتراضات 10 اکتبر، روز جهانی علیه اعدام را فرا می خوانیم که اخبار اعدام نوجوانان در ایران و همچنین خبر تآیید حکم اعدام علی پاک میهن را در سطع وسیع انعکاس دهند.کمیته بین المللی علیه اعدام


manochermasori@yahoo.com


Tfn: 0046 070/491 74 494

www.adpi.netپیام به مردم و خانواده های زندانیان سیاسی و محکومین به اعدام!به مناسبت روز جهانی علیه اعدام!

دهم اکتبر/ 18 مهر، روز جهانی علیه اعدام، فرا می رسد. جنش جهانی علیه اعدام می رود تا در روز جهانی علیه اعدام، بشریت را به لغو مجازات اعدام در سراسر جهان فراخوان دهد. ده ها سازمان، حزب و گروه مخالف قانون ضد انسانی مجازات اعدام در سراسر جهان در تدارک وسیعترین اعتراضات علیه مجازات اعدام در جهان هستند. بشریت مترقی باید قاطعانه خواستار لغو مجازات اعدام را در سراسر جهان شود.

در ایران هم باید همگام با دنیا خواستار لغو مجازات اعدام شد. در این میان شما خانواده های زندانیان سیاسی و کلیه محکومین به اعدام و بازماندگان اعدامیها، نقش مهمی دارید. هم اکنون نفس وجود قانون مجازات اعدام در ایران، جان بیش از صد کودک را که در زمان وقوع جرم زیر 18 سال بوده اند تهدید می کند. جمهوری اسلامی به استناد به گزارش سازمان عفو بین الملل تنها کشوری است که در سال گذشته و سال اخیر، کودکان زیر 18 سال را محکوم به اعدام کرده است و حکم آنان را اجرا نموده است. شما می توانید و باید در کنار مردم جهان در روز جهانی علیه اعدام 10 اکتبر/ 18 مهر، خواستار لغو مجازات اعدام شوید.

جمهوری اسلامی نمی تواند بیش از این در برابر فشار های بین المللی مقاومت کند. جنبش علیه اعدام در ایران روز به روز گسترده تر می شود. باید این جنبش را سازمان داد و در کنار جنبش آزادی زندانیان سیاسی آن را به میدان کشاند. باید در هماهنگی با فشارهای بین المللی، در ایران هم جمهوری اسلامی را زیر فشار اعتراضات گسترده قرار داد.

مردم، خانواده زندنیان سیاسی و خانواده های محکومین به اعدام و اعدامیها!

من به عنوان یکی از فعالین جنبش علیه اعدام و به عنوان یکی از اعضای بزرگ خانواده های زندانیان سیاسی و اعدامی از شما دعوت می کنم که به هر شکل ممکن که می توانید در روز جهانی علیه اعدام، به قانون مجازات اعدام اعتراض کنید و خواستار لغو آن شوید. در مقابل دفتر سازمان ملل درتهران می توانید اجتماع کنید و خواست خود را به گوش جهانیان برسانید.

با احترام

منوچهر ماسوری- دبیر کمیته بین المللی علیه اعدام

manochermasori@yahoo.com

تلفن: 004607049174494

www.adpi.net